--------------

SOFTLIFTING – NOVINKA V TOMARE

Softlifting je nové minimálne invazívne ošetrenie, pri ktorom sa pomocou mezoterapie a vysokovýkonného intenzívneho pulzného svetla (IPL) revitalizuje, hydratatuje a omladzuje pokožka. Počas ošetrenia sa do pleti veľmi jemnými mikrovpichmi aplikuje kyselina hyalurónová v kombinácii s vitamínovým roztokom. Komplex vitamínov je prispôsobený potrebám pleti a jej aktuálnemu stavu.

Tieto látky spolu s IPL zlepšujú stav a funkciu kože, čím je možné dosiahnuť vyhladenie stredne hlbokých vrások, redukciu hyperpigmentácií a rozšírených pórov, pokožku celkovo omladiť, rozžiariť a napnúť.

Kombináciou vysokokvalitného lekárskeho IPL a jemnej mezoterapie výrazne podporíme neokolagenézu v derme, čo zabezpečí prirodzený a mladistvý vzhľad pokožky.

 

Kyselina hyalurónová

Kyselina hyalurónová je najsilnejšia hydratačná látka v organizme. Jej aplikácia je pre pleť nesmierne dôležitá, pretože regeneruje a chráni pokožku pred vonkajšími vplyvmi, udržuje ju pevnú a pružnú, vyhladzuje vrásky, účinne blokuje voľné radikály, zabraňuje vzniku strií, výrazne koriguje problémové prejavy pleti a urýchľuje hojenie rán. Okrem toho však kyselina hyalurónová pomáha naštartovať obnovu buniek a tvorbu kolagénu, omladzuje hlboké vrstvy kože a dodáva potrebnú hydratáciu. Výsledkom je pružná a hladká pokožka.

 

Komplex vitamínov

Vitamínové komplexy sú pre ľudský organizmus a najmä pre epidermálnu vrstvu pokožky nesmierne dôležité.

 • Vitamíny A, E, C, B, K a D – chránia pokožku pred voľnými radikálmi, ktoré ju poškodzujú na bunkovej úrovni. Vďaka nim a ich ochrannej bariére sa znižuje riziko možného zápalu, opravujú sa prípadné poškodenia vnútri i na povrchu pleti a zlepšuje sa jej schopnosť produkovať kolagén.
 • Aminokyseliny – sú dôležité pre obnovu štruktúry samotnej kože, stavebné jednotky tkanív; obnovujú tkanivá poškodené procesom starnutia.
 • Minerálne soli  – stimulujú rozličné aktivity buniek, a tak zlepšujú celkový metabolizmus tkanív
 • Koenzýmy – zlepšujú biochemické reakcie tkanív, do ktorých sú aplikované a podporujú rýchlosť obnovy tkanív. Sú životne dôležité antioxidačné látky. V organizme vstupujú do reakcie so škodlivými molekulami a tým zlepšujú stav a funkciu kože. Injikovaním kombinácie týchto látok je možné dosiahnuť vyhladenie stredne hlbokých vrások.
 • Nukleové kyseliny – stimulujú syntézu dôležitých proteínov pokožky. Výsledok terapie je dynamická pokožka so zlepšenou tonicitou, elasticitou a vzhľadom. Účinok je okamžitý.

 

Injekčnou aplikáciou výživných látok je zabezpečený ich priamy prestup do cieľových štruktúr kože. Povädnutá a suchá pokožka je najčastejšie spôsobená nedostatočným prekrvením v strednej vrstve pokožky, tiež vplyvom znečistenia z okolia, fajčenia, alebo hormonálnych porúch. Ošetrením dochádza k zlepšeniu tonusu a elasticity kože, vyrovnávajú sa povrchové vrásky, stráca sa pocit presušenej a citlivej pleti.

Efektom mezoterapie je pevnejšia, elastickejšia, žiarivejšia pokožka, ktorá pôsobí mladistvo, zdravo a sviežo. 

 

softlifting Zita Galgociova Baranova Tomar

 

IPL (Intenzívne pulzné svetlo)

IPL je liečebným nástrojom, ktorý umožňuje korekciu rôznych kožných porúch ako známky nadmerného starnutia, rozšírených cievok, vrások, rozšírených pórov a pigmentových škvŕn. Ponúka bezpečné neinvazívne riešenie individuálnych problémov a zabezpečuje vynikajúce kozmetické výsledky pomocou procesu nazývaného fotoomladenie. Aplikácia intenzívneho pulzného svetla regeneruje povrchové aj hlbšie vrstvy kože, pleť omladzuje a zároveň prehrieva podkožné tkanivo, čím stimuluje novotvorbu elastínu a kolagénu. Po niekoľkých zákrokoch je možné vidieť významné zredukovanie nežiaducej pigmentácie a jemnejší vzhľad obnovenej pokožky. IPL sa skladá z rôznych vlnových dĺžok (je polychromatické) na rozdiel od laseru, ktorý je monochromatický. Ošetrenie IPL je jednoduché, nebolestivé a nemá žiadne vedľajšie účinky.

 

Výsledky ošetrenia Sotflifting:

 • Postupné a dlhodobé spevnenie pokožky tváre, krku a dekoltu
 • Celkové výrazné omladenie vzhľadu pokožky
 • Zvýšenie hydratácie pokožky, jej prekrvenie a revitalizácia
 • Viditeľné vyhladenie vrások a nedokonalostí pleti
 • Podporuje produkciu elastínu a kolagénu
 • Dodáva pevnosť a pružnosť pokožke
 • Pôsobí preventívne proti vráskam
 • Vhodné na aknóznu pleť a pigmentové škvrny
 • Odstránenie drobných vrások
 • Vyrovnávanie farebných rozdielov pleti
 • Odstraňovanie jazvičiek po akné

 

Trvanie ošetrenia: 25 min

 

Pre koho je Softlifting vhodný?

Ošetrenie je vhodné pre ľudí so suchou, dehydrovanou, zvädnutou a ochabnutou pleťou bez jasu na dosiahnutie žiarivejšieho vzhľadu a vypnutia pokožky. Ošetrenie sa odporúča na oblasti tváre, krku, dekoltu, chrbtov rúk, na udržanie zdravého a prirodzeného vzhľadu pokožky. Ideálny efekt sa dosiahne po viacerých opakovaniach (4x v mesačných intervaloch opakovať). Po zákroku odporúčame 2 hodiny nenanášať mejkap, týždeň po zákroku vynechať pobyt na slnku alebo v soláriu a v saune.

 

Po ošetrení:

Po procedúre môžete pociťovať a pozorovať jemné podráždenie resp. začervenanie a môžu sa vyskytnúť aj veľmi malé chrasty, ktoré sa však hoja veľmi rýchlo. Tri  dni po aplikácii neodporúčame saunu, solárium,  pobyt na priamom slnku bez ochranného krému s UV faktorom.

 

Kontraindikácie :

Tehotenstvo, dojčenie, alergie na niektorú z aplikovaných zložiek (kys. hyalurónová, vitamíny), akútny zápal kože, herpes simpex,  nádorové ochorenia a iné.