--------------

Blog - Tomar - kozmetika, starostlivosť o pleť, starostlivosť o telo, zdravie a krása

Liečba kože laserom bez rekonvalescencie? Jedine s LUX terapiou!

Trápi vás problematická pokožka, vrásky, jazvy, rozšírené póry či pigmentácie ale nechcete si brať 7-14 dňovú dovolenku, aby ste získali novú pleť ako po invazívnom resurfacingu? Ak už dlhšie rozmýšľate ako sa zbaviť vašich problémov s pleťou, teraz v zime je najideálnejšie obdobie na omladenie bez toho, aby sa vám musela olúpať vrchná vrstva pokožky. Na druhý deň môžete ísť do práce bez akýchkoľvek obmedzení. To všetko vďaka najmodernejšiemu neinvazívnemu ICON laseru, ktorý nájdete exkluzívne v TOMAR-e.

 

Ako funguje ICON laser?

Laser je svetelná energia, ktorá je v tkanive absorbovaná prostredníctvom buniek, kde sa mení na tepelnú energiu. Pôsobením intenzívneho tepla v hlbších vrstvách pokožky sa aktivuje prirodzený proces hojenia tela, vytvára sa nový kolagén a elastín a tým dochádza k výmene poškodeného starého tkaniva za nové. Pleť sa obnovuje, omladzuje sa, stáva sa pevnejšou a elastickejšou, dochádza k zlepšeniu štruktúry pokožky a podporuje sa vyplavovanie škodlivých enzýmov.

 

lux laser kolaz

 

Ktoré problémy vyrieši?

Liečba laserom sa využíva pri odstraňovaní najrôznejších kožných defektov ako napríklad:

 • Spevnenie, zjemnenie a vypnutie pokožky
 • Omladenie dehydrovanej (pokrčenej) starnúcej pokožky
 • Vyrovnanie povrchu pleti
 • Jemné, stredné a hlboké vrásky
 • Kruhy a vrásky pod očami
 • Melazma a hyperpigmentácie
 • Jazvy: hypertrofické, atrofické, chirurgické
 • Jazvy po akné
 • Rozšírené póry a mastná pokožka
 • Rozšírené cievky
 • Strie

 

Aký je rozdiel medzi invazívnym a neinvazívnym laserovým ošetrením?

Poznáme dva typy laserov používaných pre laserové ošetrenie pleti - ablatívne a neablatívne, teda invazívne a neinvazívne. Pri použití invazívneho typu lasera sa odstraňuje/odparuje vrchná vrstva pokožky, čím sa predlžuje aj doba hojenia na niekoľko dní až týždňovPo ošetrení frakčným laserom pokožka stmavne, vytvorí sa hnedá šupinka, ktorá popraská a olúpe sa. Laser na princípe neinvazívnej frakčnej technológie na rozdiel od iných starších laserových technológií (ablatívnych) neodparuje a nepoškodzuje vrchnú časť pokožky, je bezpečný a šetrný. Lieči hlbšie vrstvy kože, v dermálnej vrstve pleti podporuje novotvorbu kolagénnych a elastických vlákien, čo spôsobuje spevnenie a vystretie pokožky, vyhladenie jemných vrások okolo očí a úst, upravenie textúry a zjednotenie farby pokožky, rozjasnenie a omladenie. Doba hojenia je minimálna, už na druhý deň sa môžete venovať bežným aktivitám bez obmedzenia.

 

LUX terapia ICON laserom

ICON laser je najmodernejší neinvazívny frakčný laser, to znamená, že účinne vyhladzuje a omladzuje pokožku, bez toho, aby narušoval jej vrchnú vrstvu. To všetko vďaka najmodernejšej technológii s americkým certifikátom FDA. Laserové lúče prenikajú hlboko do povolených kolagénových vlákien v koži a stimulujú ju k väčšej pevnosti a pružnosti. Ošetrenie pomocou tohto laseru je rýchle, bezbolestné a rekonvalescencia nie je po ňom potrebná

Viac info o LUX terapiách sa dozviete tu a viac info o prístroji Palomar ICON tu

 

Ako ošetrenie prebieha

 • Zákrok sa vykonáva ambulantne. Najprv sa ošetrovaná oblasť tváre natrie anestetickým krémom
 • Ošetrenie je nebolestivé, pociťujete iba jemné štipkanie
 • Po zákroku je pokožka červená a jemne opuchnutá. Vhodné je použiť studený obklad na zmiernenie začervenania z použitia lasera. Na druhý deň sa vytvoria mikrochrastičky, ktoré takmer nevidieť, pokožka už nie je začervenaná (závisí však od stavu pokožky pacienta)
 • Na druhý deň po zákroku je možné nanášať make-up
 • Výsledky ošetrenia sú dlhotrvajúce, pri správnej starostlivosti o pleť a telo pretrvávajú aj niekoľko rokov
 • Ošetruje sa tvár, krk, dekolt, dorzá rúk aj iné časti tela podľa potreby
 • Ošetrenie trvá približne 30 minút a opakuje sa 2 až 3 razy. Závisí to od poškodenia pokožky
 • Stačia iba dve neinvazívne ošetrenia k dosiahnutiu výrazne mladej, zdravej, farebne zjednotenej a pružnej pleti, ktorá nemá žiadne prejavy starnutia
 • Rekonvalescencia NIE je potrebná. Hneď na druhý deň môžete ísť do práce

 

„Po použití lasera je pleť podráždená, vznikajú na nej mikrochrastičky, pod ktorými sa tvorí nová vrstva pokožky, a tá je extrémne citlivá na vonkajšie podnety. Niekoľko dní po zákroku je dôležité NEvystavovať sa slnečnému žiareniu. Najlepším obdobím na laserové zákroky je preto zima a chladné mesiace, počas ktorých je intenzita slnečného žiarenia na minime. Chrániť sa však treba aj pred vlhkým a akokoľvek znečisteným prostredím, vyhýbať sa prachu a pare,“ upozorňuje MUDr. Adriana Tomeková.

 

Domáca starostlivosť

„V prípade laserových zákrokov je veľmi dôležitá pozákroková starostlivosť a dodržiavanie pokynov lekára. Bezprostredne po ošetrení laserom, kedy je pleť najviac podráždená, je vhodné ju chladiť studenými obkladmi, aby sa zmiernilo začervenanie a opuch. Po terapii pleť ukľudníme a dáme upokojujúci hypoalergénny krém a klient si pokožku udržiava dostatočne hydratovanú počas najbližších pár dní,“ dopĺňa doktorka. 

 

Výsledky

Priaznivé zmeny v koži sú naštartované bezprostredne po ošetrení. Počas približne 28 dní, ktoré pokožka potrebuje k svojej pravidelnej a prirodzenej regenerácii a obmene, nastáva jeho maximálny viditeľný efekt. Opakovanie ošetrenia, prípadne jeho počet závisí od stavu pokožky a typu problému, ktorý pacienta trápi, vždy ho stanovuje preto lekár individuálne.

 

Skúsenosť klientky

„Už dlhšie som rozmýšľala, že chcem ísť na laserové ošetrenie tváre, keďže mám nepekné rozšírené póry, mastnú a problematickú pleť a začali sa mi na nej tvoriť aj pigmentácie. Nechcela som ale zostať doma PN celý týždeň a najmä som sa bála, že po olúpaní" pokožky napr. klasickým frakčným laserom bude moja pleť navždy precitlivelá a na opaľovanie môžem zabudnúť. Dozvedela som sa ale, že na klinike Tomar je najnovší ICON laser, ktorý pokožku nenarušuje, ale preniká do hlbších vrstiev, kde podporuje jej obnovu a čo je najlepšie, hneď na druhý deň môžem fungovať tak, ako predtým. Teraz mám po prvom ošetrení a som nadšená. Počas zákroku som cítila len jemné štipkanie a potom som mala asi dve hodiny pleť jemne červenú, ale vôbec nebola opuchnutá (čoho som sa bála najviac) a už na další deň som si pokojne nanášala make-up a išla von. Najlepší rozdiel som videla na tretí deň, odkedy je pleť jemnejšia, jasnejšia, vyzerá zdravšie, póry sú zmenšené a pokožka vyzerá mladšie. Keby som mohla, asi chodím na tento laser každý týždeň!" Katarína, Bratislava

 

vrasky a pigmentacie LUXjazvy a akne LUX

 

Zákrok sa neodporúča pri:

 • Gravidite
 • Podozrení na malígny nádor
 • Herpes simplex
 • Užívaní isotretinoinu (Roaccutane)
 • Sklone pokožky k tvorbe keloidov
 • Aktívnom zápalovom ochorení pokožky – aktívne akné
 • Pred alebo po dovolenke, kedy je predpoklad vystavovaniu sa slnečnému žiareniu

 

Pre dalšie informácie a objednávky zavolajte na 0903 436 823

alebo napíšte na tomar@tomar.sk, radi Vám poradíme.