--------------

On-line

MUDr. Adriana Tomeková bola ONLINE: Stres je spúšťačom nielen ONKOLOGICKÝCH ochorení!

Vysetrenie.sk, 27.42023

Po chladnejších mesiacoch si pokožka priam pýta lepšiu starostlivosť. Ako sa o ňu postarať s príchodom intenzívnejších slnečných lúčov? Radí dermatovenerologička MUDr. Adriana Tomeková v online rozhovore, ktorý bol vo štvrtok 27. apríla 2023 od 11:00-12:00 v magazíne Vysetrenie.sk.

Čítať viac >>

Poznáte horúci beauty trend skiminimalizmus? Toto o ňom prezradila známa dermatologička!

Emma.pluska.sk, 20.7.2022

Ak ste typ, ktorý preferuje rýchle a komplexné riešenie, nemáte čas ani chuť študovať, ktoré sérum, kedy a v akej kombinácii by sa malo používať, pokojne sa vydajte cestou skinimalizmu a zložte si rutinu z troch základných produktov – čistenie, výživa a ochrana. 

Čítať viac >>

Horúci trend – skinimalizmus. Čo naň hovorí dermatologička?

Femme.sk, 19.7.2022

Tri základné zložky namiesto niekoľkokrokovej rutiny v starostlivosti o pleť. Aj vy ste už čo-to započuli o najnovšom skin-care trende? Dostal názov skinimalizmus a reprezentuje pravý opak toho, čo sme v posledných rokoch budovali na poličkách našich kúpeľní.

Čítať viac >>

Objavte horúci trend v kozmetike! Buďte krásna vďaka skinimalizmu

Sarm.pluska.sk, 18.7.2022

Nebaví vás používať množstvo kozmetických prípravkov? Skvelá správa – nemusíte. Kozmetické značky sa predbiehajú v počte krémov, sér, toník, vyvíjajú celé línie starostlivosti o pleť. 

 Čítať viac >>

Objavte horúci trend v kozmetike! Buďte krásna vďaka skinimalizmu

Zena.pluska.sk, 18.7.2022

Nebaví vás používať množstvo kozmetických prípravkov? Skvelá správa – nemusíte. Kozmetické značky sa predbiehajú v počte krémov, sér, toník, vyvíjajú celé línie starostlivosti o pleť.

 Čítať viac >>

Adela Vinczeová odkazuje: Aj vaša BODKA môže byť NEBEZPEČNÁ! A stáť vás ŽIVOT...

Sarm.pluska.sk, 9.5.2022

„S mojím fototypom spadám do rizikovej skupiny. Preventívna prehliadka znamienok môže zachrániť život,“ upozorňuje Adela Vinczeová (41).

Čítať viac >>

Kontrola znamienok dokáže pacientovi zachrániť život. A bodka.

Emma.pluska.sk, 9.5.2022

Podľa údajov Národného centra zdravotníckych informácií bola na Slovensku v roku 2020 zistená diagnóza zhubného nádoru kože a následne nastavená liečba žiarením 263 pacientom, z toho 140 prípadov bolo u mužov a 123 u žien. 

Čítať viac >>

Kontrola znamienok môže pacientovi zachrániť život. A bodka.

Womanman.sk, 9.5.2022

Malígny melanóm je najzhubnejším kožným nádorom s rýchlou tvorbou metastáz. Patrí preto medzi najagresívnejšie nádorové ochorenia. 

Čítať viac >>

Desatoro prevencie melanómu kože

Femme.sk, 4.5.2022

Kontrola znamienok dokáže pacientovi zachrániť život. Podľa údajov Národného centra zdravotníckych informácií bola na Slovensku v roku 2020 zistená diagnóza zhubného nádoru kože a následne nastavená liečba žiarením 263 pacientom, z toho 140 prípadov bolo u mužov a 123 u žien. Mnohým z nich sa dalo predísť včasnou diagnostikou a prevenciou.

Čítať viac >>

Prečo je dôležité dať si skontrolovať znamienka každý rok?

Mamaaja.sk, 3.5.2022

Včas zachytený zhubný melanóm kože znamená záchranu života.

 Čítať viac >>

S touto vychytávkou si vyplníte vrásky! Známa lekárka prezradila svoje tipy

Sarm.pluska.sk, 5.2.2022

Dermatologička MUDr. Adriana Tomeková prezradila vychytávku na vyplnenie vrások aj rúž na ženskosť. 

 Čítať viac >>

Rezať sa nedám: Herec prezradil, ako si udržiava atraktívny vzhľad

Sarm.pluska.sk, 30.1.2022

„Na botox nechodím ani si nedávam vyhladiť vrásky, len ošetrovať pleť. Snažím sa všetko riešiť neinvazívnymi metódami,“ prezradil Jozef Vajda (66) tajomstvo svojho mladistvého vzhľadu. Mnohé slovenské osobnosti sa netaja tým, že sa pravidelne zverujú do rúk odborníkov v starostlivosti o svoju pleť. 

Čítať viac >>

Krásna pleť aj po 40-tke? Stavte na 10 overených TIPOV dermatologičky

Zdravie.pluska.sk, 21.1.2022

Začínam cvičiť, zdravo sa stravovať, prestávam fajčiť, naučím sa nový cudzí jazyk, nebudem sa stresovať... Aj vy ste si ich opäť dali? Záväzky do nového roka veľakrát stroskotajú ešte pred koncom januára. My však hovoríme, stále lepšie ako ostávať tam, kde sme. V spolupráci s primárkou dermatologicko-laserovej kliniky MUDr. Adrianou Tomekovou pridávame 10 nielen novoročných záväzkov pre vašu zdravú a krásnu pleť:

Čítať viac >>

Dôležitejšia ako krém je pre mladosť tváre masáž. Viete si ju urobiť?

Zdravie.pluska.sk, 21.11.2021

Skúsená kozmetička prezrádza najefektívnejšie ťahy domácej anti ageing masáže tváre. Vek nám síce nikto nezabrzdí, no jeho prejavy sa dajú eliminovať šikovnými ťahmi. Poznáte ich? Správne robená masáž tváre znásobí účinky krémov a sér, ktoré si na tvár denne dávame v túžbe, aby naša pleť bola dlho pružná a hladká. Pár šikovných ale hlavne správnych ťahov dokáže s našou pokožkou urobiť zázraky - vyhladí jemné vrásky a stimuluje tvorbu kolagénu.

 Čítať viac >>

Perfektný anti-aging efekt? K domácej beauty rutine stačí pridať jeden krok!

Eva.pluska.sk, 16.11.2021

Chýbajúci dielik vašej beauty rutiny, správne vedená masáž tváre, znásobí účinky krémov, sér a s vašou pokožkou urobí zázraky. Dvojkrokové čistenie, tonizácia, kvalitné séra a antiage krémy sú už bežnou beauty rutinou žien. K perfektnému efektu však chýba ešte jeden krok – pravidelná masáž tváre zameraná na elimináciu mimických či hlbokých vrások.

 Čítať viac >>

Prezradíme, ako na najefektívnejšiu domácu antiage masáž

Femme.sk, 16.11.2021

Tajomstvo kozmetických profesionálov odhalené! Chýbajúci dielik vašej beauty rutiny, správne vedená masáž tváre, znásobí účinky krémov, sér a s vašou pokožkou urobí zázraky. Ako na to? Prezradila nám certifikovaná kozmetička dermatologicko-laserovej kliniky Tomar, Monika Kocianová. Vyskúšate už dnes večer?

 Čítať viac >>

Herec Jozef Vajda na návšteve klinky sa nechal omladiť

Zenam.sk, 10.11.2021

Známy slovenský herec Jozef Vajda, korý sa často objavuje na televíznych obrazovkách aj divadelných doskách, prehovoril o tom, ako sa stará o svoj zovňajšok a udržuje sa v dobrej kondícii. Mnohé slovenské osobnosti sa netaja tým, že sa pravidelne zverujú do rúk odborníkov v starostlivosti o svoju pleť. Aj keď ide väčšinou o dámy, neznamená to, že by sa muži o seba nestarali. Práve naopak.

Čítať viac >>

Naozaj to muži robia? Herec Jozef Vajda búra mýty o mužskej kráse!

Nitran.sk, 23.10.2021

Mnohé slovenské osobnosti sa netaja tým, že sa pravidelne zverujú do rúk odborníkov v starostlivosti o svoju pleť. Aj keď ide väčšinou o dámy, neznamená to, že by sa muži o seba nestarali. Práve naopak. Príkladom je aj známy slovenský herec Jozef Vajda, často sa objavujúci na televíznych obrazovkách aj divadelných doskách, ktorý prehovoril o tom, ako sa stará o svoj zovňajšok a udržuje sa v dobrej kondícii.

Čítať viac >>

Jozef Vajda na skrášľovacom zákroku: Starnutiu dáva stopku

Cas.sk, 15.10.2021

Dôležitý je aj výzor! Herec Jozef Vajda (66) kráča s dobou a napriek svojmu zrelému veku sa o seba dokonale stará. Keďže je stále aktívnym hercom, chce byť atraktívny a na pódiu či pred kamerami zaujať nielen talentom, ale aj vzhľadom. Preto aj on občas siahne po skrášľovacích zákrokoch, vďaka ktorým rozhodne nevyzerá na svoj vek. Najnovšie podstúpil ošetrenie novým prístrojom s umelou inteligenciou, ktorý ohrieva tkanivo a vypína pleť. Jožko sa tak môže pochváliť hebkou tvárou, ktorá mu rozhodne uberá na rokoch.  

Čítať viac >>

Desať prehreškov proti pleti: Viete sa o ňu správne starať?

Sarm.pluska.sk, 6.8.2021

Denný krém s ochranným faktorom proti UV žiareniu je úplný základ beauty rutiny, a to nielen v lete. Márne budete pleť pred spaním zásobovať všemožnými anti-age aktívnymi látkami, keď ste ju ráno neochránili pred slnkom, a teda pred fotostarnutím. „V lete krém s SPF 50+ a v zime aspoň 20 je najlepšou prevenciou starnutia pleti. Zaraďte ho do každodennej rutiny a chráňte svoju kožu nielen pred vráskami, ale aj rakovinou.“

Čítať viac >>

10 najčastejších chýb v starostlivosti o pleť. Robíte ich aj vy?

Eva.sk, 5.8.2021

Mnohé dámy netušia, či je ich pleť suchá, normálna, zmiešaná alebo mastná a tak nevedia, aké produkty a aktívne látky v skutočnosti potrebuje. Mastnú pleť zaťažujeme olejovými sérami, suchú trápime nadmernou exfoliáciou. Zlaté pravidlo – odborná diagnostika pleti ako prvý krok  skin care je najlepší štart.

Čítať viac >>

10 najčastejších chýb v starostlivosti o PLEŤ. Schválne! Ktoré robíte aj vy?

Zdravie.sk, 15.7.2021

Poličku v kúpeľni máte plnú drahej kozmetiky staráte sa o seba a napriek tomu nevidíte výsledky? Značková kozmetika nie je zárukou zdravej a krásnej pleti. Možno aj vy robíte týchto pár chýb, ktoré maria snahy o zdravú a mladistvú pleť. Nájdete sa v týchto desiatich bodoch, ktoré sme pre vás spísali s primárkou dermatologicko-laserovej kliniky, MUDr. Adrianou Tomekovou?

Čítať viac >>

3 zásadné (nehygienické) chyby, ktoré robíme našej pleti! Vyhnite sa im

Pravda.sk, 8.7.2021

V ženských rubrikách sa o čistení pleti píše azda rovnako často ako o politike v tej spravodajských. A predsa sa stále mnohé dámy nedokážu poučiť. Mysleli ste niekedy aj na toto? Podľa primárky dermatologicko-laserovej kliniky TOMAR Adriany Tomekovej existuje niekoľko výrazných chýb, ktoré ženy zvyknú robiť svojej pleti. Niekoľko z nich súvisí práve s hygienou.

Čítať viac >>

Robíte ich aj vy? Desať najčastejších chýb v starostlivosti o pleť

Elisette.com, 7.7.2021

Poličku v kúpeľni máte plnú drahej kozmetiky, poznáte najnovšie skin care trendy, staráte sa o seba a napriek tomu nevidíte výsledky? Značková kozmetika nie je zárukou zdravej a krásnej pleti. Možno aj vy robíte týchto pár chýb, ktoré maria snahy o zdravú a mladistvú pleť. Nájdete sa v týchto desiatich bodoch, ktoré sme pre vás spísali s primárkou dermatologicko-laserovej kliniky TOMAR, MUDr. Adrianou Tomekovou?

Čítať viac >>

10 najčastejších CHÝB v starostlivosti o pleť: Takto sa zbytočne OKRÁDATE o mladistvý vzhľad

Vysetrenie.sk, 6.7.2021

Poličku v kúpeľni máte plnú drahej kozmetiky, poznáte najnovšie skin care trendy, staráte sa o seba a napriek tomu nevidíte výsledky? Značková kozmetika nie je zárukou zdravej a krásnej pleti. Možno aj vy robíte týchto pár chýb, ktoré maria snahy o zdravú a mladistvú pleť. Nájdete sa v týchto desiatich bodoch, ktoré sme pre vás spísali s primárkou dermatologicko-laserovej kliniky TOMAR, MUDr. Adrianou Tomekovou?

Čítať viac >>

Melanóm môže na deťoch vyzerať odlišne. Dajte si pozor na týchto 5 znakov

Damskajazda.sk, 5.5.2021

Detskú kožu by sme mali kontrolovať rovnako často ako tú dospelú. Najvážnejšia rakovina kože, malígny melanóm, sa u detí v minulom tisícročí takmer nevyskytoval. Dnes je medzi detskou populáciou zriedkavý, avšak jeho výskyt sa každým rokom prudko zvyšuje. V Spojených štátoch bolo podľa Americkej dermatologickej akadémie len do roku 2018 diagnostikovaných 300 až 400 prípadov ročne.

Čítať viac >>

Takmer 90 % prípadov rakoviny kože sa dá predísť

Ortopedickymagazin.sk, 5.5.2021

Takmer 90 % prípadov rakoviny kože sa dá predísť. Malígny melanóm je najzhubnejším kožným nádorom s rýchlou tvorbou metastáz. Patrí medzi najagresívnejšie nádorové ochorenia. Jeho výskyt na Slovensku sa za posledných 30 rokov viac ako strojnásobil. Takmer 90 percentám prípadov tohto ochorenia sa však dá predísť vďaka včasnej diagnostike. Pripomenula to dermatologička Adriana Tomeková pri príležitosti melanómového pondelka.

Čítať viac >>

Pozor na rakovinu kože: Dajte si vyšetriť vaše znamienka ešte pred letom!

Emma.sk, 3.5.2021

Malígny melanóm patrí preto medzi najagresívnejšie nádorové ochorenia. Jeho výskyt na Slovensku sa za posledných 30 rokov viac ako strojnásobil. Takmer 90-tim percentám prípadov tohto ochorenia sa však dá predísť. Ako? Mesiac máj je celosvetovo venovaný prevencii rakoviny kože už niekoľko desiatok rokov.

Čítať viac >>

Takmer 90 percentám prípadov rakoviny kože sa dá predísť

Theworldnews.net, 3.5.2021

Malígny melanóm je najzhubnejším kožným nádorom s rýchlou tvorbou metastáz. Patrí medzi najagresívnejšie nádorové ochorenia. Jeho výskyt na Slovensku sa za posledných 30 rokov viac ako strojnásobil. Takmer 90 percentám prípadov tohto ochorenia sa však dá predísť vďaka včasnej diagnostike. Pripomenula to dermatologička Adriana Tomeková pri príležitosti melanómového pondelka.

Čítať viac >>

Nejsmrtelnější typ rakoviny napadá často i děti. Takto ho odhalíte

Tvnova.cz, 4.5.2021

Melanomové pondělí. Tak před lety nazvala první květnový den v týdnu americká dermatologická akademie, aby upozornila na nejagresivnější typ rakoviny, který stále častěji ohrožuje i děti. Zákeřnou rakovinu kůže způsobuje ultrafialové sluneční záření. Nejčastěji se vyskytuje u lidí se světlou pokožkou, světlou barvou očí a zrzavými vlasy.

Čítať viac >>

Takmer 90 percentám prípadov rakoviny kože sa dá predísť. Potrebná je včasná diagnostika

Ta3.com, 4.5.2021

Malígny melanóm je najzhubnejším kožným nádorom s rýchlou tvorbou metastáz. Patrí medzi najagresívnejšie nádorové ochorenia. Jeho výskyt u nás sa za posledných 30 rokov viac ako strojnásobil. Takmer 90 percentám prípadov tohto ochorenia sa však dá predísť vďaka včasnej diagnostike. Pripomenula to dermatologička Adriana Tomeková pri príležitosti melanómového pondelka.

Čítať viac >>

Najsmrteľnejší typ rakoviny kože ohrozuje aj deti. Takto ho včas odhalíte

Tvnoviny.sk, 3.5.2021

Prvý majový pondelok nesie prívlastok melanómový. Pred mnohými rokmi o tom rozhodla americká dermatologická akadémia, aby zvýšila povedomie o príznakoch, príčinách a prevencii tohto ochorenia. Melanóm je najsmrteľnejší typ rakoviny kože. Symbolom tohto dňa je oranžová farba oblečenia. Ako uvádza portál nationaltoday.com, história melanómu siaha až to piateho storočia pred naším letopočtom, kedy o ňom napísal Hippocratres. 

Čítať viac >>

Zdravie: Takmer 90 percentám prípadov rakoviny kože sa dá predísť

Bratislavskenoviny.sk, 3.5.2021

Malígny melanóm je najzhubnejším kožným nádorom s rýchlou tvorbou metastáz. Patrí medzi najagresívnejšie nádorové ochorenia. Jeho výskyt na Slovensku sa za posledných 30 rokov viac ako strojnásobil. Takmer 90 percentám prípadov tohto ochorenia sa však dá predísť vďaka včasnej diagnostike.

Čítať viac >>

Rakovina kože je najagresívnejšie nádorové ochorenia: Takmer 90 percentám prípadov sa dá predísť

Topky.sk, 3.5.2021

Malígny melanóm je najzhubnejším kožným nádorom s rýchlou tvorbou metastáz. Patrí medzi najagresívnejšie nádorové ochorenia. Jeho výskyt na Slovensku sa za posledných 30 rokov viac ako strojnásobil. Takmer 90 percentám prípadov tohto ochorenia sa však dá predísť vďaka včasnej diagnostike. Pripomenula to dermatologička Adriana Tomeková pri príležitosti melanómového pondelka.

Čítať viac >>

Takmer 90 percentám prípadov rakoviny kože sa dá predísť

Teraz.sk, 3.5.2021

Malígny melanóm je najzhubnejším kožným nádorom s rýchlou tvorbou metastáz. Patrí medzi najagresívnejšie nádorové ochorenia. Jeho výskyt na Slovensku sa za posledných 30 rokov viac ako strojnásobil. Takmer 90 percentám prípadov tohto ochorenia sa však dá predísť vďaka včasnej diagnostike. Pripomenula to dermatologička Adriana Tomeková pri príležitosti melanómového pondelka.

Čítať viac >>

Prieskum medzi slovenskými mužmi odhalil, ako vnímajú svoju krásu

Svetzeny.sk, 14.4.2021

Vyše 68 percent opýtaných mužov si myslí, že sa dnes od chlapa vo všeobecnosti očakáva, že bude vyzerať dobre. Avšak takmer polovica respondentov vníma tému mužskej krásy ako tabu. Vysoké percento mužov v prieskume Dermatologicko-laserovej kliniky TOMAR uviedlo, že je podľa nich dobré, ak sa muži o seba starajú a sú pre ženy príťažliví. Drvivá väčšina je presvedčená, že to opačné pohlavie ocení.

Čítať viac >>

Nielen ženy, ale aj slovenskí muži sa chcú páčiť: Prieskum odhalil, ako vnímajú svoju krásu!

Emma.sk, 14.4.2021

Vyše 68 percent opýtaných mužov si myslí, že sa dnes od chlapa vo všeobecnosti očakáva, že bude vyzerať dobre. Avšak takmer polovica respondentov vníma tému mužskej krásy ako tabu. Tak ako je to v skutočnosti? Vysoké percento mužov v prieskume Dermatologicko-laserovej kliniky TOMAR uviedlo, že je podľa nich dobré, ak sa muži o seba starajú a sú pre ženy príťažliví. 

Čítať viac >>

Prieskum medzi slovenskými mužmi odhalil, ako vnímajú svoju krásu

Femme.sk, 8.4.2021

Vyše 68 percent opýtaných mužov si myslí, že sa dnes od chlapa vo všeobecnosti očakáva, že bude vyzerať dobre. Avšak takmer polovica respondentov vníma tému mužskej krásy ako tabu. Vysoké percento mužov v prieskume Dermatologicko-laserovej kliniky TOMAR uviedlo, že je podľa nich dobré, ak sa muži o seba starajú a sú pre ženy príťažliví.

Čítať viac >>

Prieskum medzi slovenskými mužmi odhalil, ako vnímajú svoju krásu

Lenprechlapov.sk, 7.4.2021

Vyše 68 percent opýtaných mužov si myslí, že sa dnes od chlapa vo všeobecnosti očakáva, že bude vyzerať dobre. Avšak takmer polovica respondentov vníma tému mužskej krásy ako tabu. Vysoké percento mužov v prieskume Dermatologicko-laserovej kliniky TOMAR uviedlo, že je podľa nich dobré, ak sa muži o seba starajú a sú pre ženy príťažliví. Drvivá väčšina je presvedčená, že to opačné pohlavie ocení.

Čítať viac >>

Považujú slovenskí muži krémovanie sa za ponižujúce? Koľkí by si ľahli pod nôž pre krásu?

Zdravie.pluska.sk, 7.4.2021

Vyše dve tretiny slovenských mužov si myslí, že od chlapa sa očakáva, že bude vyzerať dobre. No viac ako polovica by to so starostlivosťou o svoj zovňajšok príliš nepreháňala. Prieskumu o tom, ako vnímajú svoju krásu, sa zúčastnilo 500 slovenských mužov vo veku 15 až 65 rokov. Len necelé 4% z nich konštatovali, že muž má ostať mužom a umyté zuby plus sprcha denne musia stačiť. Takmer 47%  si myslí, že chlap to so starostlivosťou o vzhľad nemá preháňať a dôkladná hygiena, upravená brada a vlasy sú tak akurát. 

Čítať viac >>

PRIESKUM: Slovenskí muži sa o seba starajú. Nechcú to však priznať, aby neboli za metrosexuálov

Startitup.sk, 7.4.2021

Téma starostlivosti mužov o svoj zovňajšok bola ešte nedávno tabu, pretože muži sa o tom hanbili rozprávať. Je to stále tak, alebo sú muži v tejto téme otvorenejší? Prieskum Dermatologicko-laserovej kliniky TOMAR prichádza s odpoveďami nie len na túto otázku, ale aj na otázky ako: Chcú muži vyzerať dobre? Starajú sa o seba? Klinika tieto otázky položila 500 mužom a ich odpovede ťa pravdepodobne prekvapia.

Čítať viac >>

Ako vnímajú slovenskí muži svoju krásu? Výsledky ťa určite prekvapia

Odzadu.sk, 7.4.2021

Ako vnímajú slovenskí muži svoju krásu? Starajú sa o seba? Chcú vyzerať dobre? Je táto téma na Slovensku stále tabu alebo sme v nej už otvorenejší? Ostýchajú sa muži priznať, že sa o svoj zovňajšok starajú? Dermatologicko-laserová kliniky TOMAR urobila prieskum, do ktorého sa zapojilo 500 slovenských mužov. Výsledky ťa možno prekvapia.

Čítať viac >>

Prieskum medzi slovenskými mužmi odhalil, ako vnímajú svoju krásu

Damskajazda.sk, 6.4.2021

Vyše 68 percent opýtaných mužov si myslí, že sa dnes od chlapa vo všeobecnosti očakáva, že bude vyzerať dobre. Avšak takmer polovica respondentov vníma tému mužskej krásy ako tabu. Vysoké percento mužov v prieskume istej dermatologicko-laserovej kliniky uviedlo, že je podľa nich dobré, ak sa muži o seba starajú a sú pre ženy príťažliví. Drvivá väčšina je presvedčená, že to opačné pohlavie ocení.

Čítať viac >>

Trápia vás strie a vrásky? Teraz je správny čas na ich odstránenie

Tvnoviny.sk, 19.12.2020

Strie, vrásky, pigmentové škvrny a chĺpy trápia nie jednu ženu na tomto svete. Kazia vzhľad pokožky a tváre. Otázkou je, čo to vlastne je a dá sa ich množstvo eliminovať, prípadne odstrániť? Našťastie áno, a práve zima je ideálnym obdobím na riešenie dlho odkladaných restov na kráse.

Čítať viac >>

„Maskné“: problémy s pleťou, za ktoré môže rúško

Femme.sk, 18.11.2020

Rúška zohrávajú dôležitú úlohu pri znižovaní šírenia koronavírusu, s ktorým sa posledne mesiace pasuje celý svet. Ak ich však nosíme nepretržite väčšinu dňa, našej koži môžu spôsobiť problémy od akné, cez šupinky na tvári až po zapálené vyrážky či svrbenie a iritáciu pokožky.

Čítať viac >>

Kožní lekári často riešia „maskné“ spôsobené rúškom. 5 tipov, aby nepostihlo aj vás

Zdravie.sk, 14.11.2020

Pleťový problém, ktorý vznikol počas pandémie a môže zaň pravidelné a dlhodobé nosenie rúšok, nazvali lekári „maskné”. Slovo vzniklo z anglického slova „mask”, čiže rúško a „akné”.

Čítať viac >>

Trápia vás znamienka? Teraz je ideálny čas na ich vyšetrenie a odstránenie

Tvnoviny.sk, 11.11.2020

Ľudská koža je posiata menším či väčším množstvom pigmentovaných a nepigmentovaných prejavov, ktoré majú pod vplyvom nadmerného UV žiarenia a iných faktorov tendenciu mutovať.

Čítať viac >>

Najčastejšie chyby, ktorými sa zbytočne pripravujete o bronz

Tvnoviny.sk, 20.8.2020

Letný vzhľad počas celého roka? Pre niekoho sen, pre iného skutočnosť. Ako si príťažlivý hnedý nádych zachovať čo najdlhšie? Synonymom krásy je a bude i naďalej hnedá pokožka. Vtedy sa cítime atraktívnejšie, vyzeráme štíhlejšie a pristane nám oblečenie takmer v akejkoľvek farbe.

Čítať viac >>

Ako sa správne a zdravo opaľovať? Tieto veci by ste mali vedieť predtým, ako vyjdete na slnko

Tvnoviny.sk, 5.7.2020

Veľmi dôležité je napríklad poznať svoj fototyp a podľa toho voliť správnu ochranu. Slnečným lúčom sa v letnom počasí vyhnúť naozaj nedá, mnohé ženy ho dokonca cielene vyhľadávajú, pretože túžia po krásnej hnedej pokožke. 

Čítať viac >>

Rady priamo od primárky. Takto sa vám podarí spomaliť starnutie kože

Svetevity.sk, 10.6.2020

Starnutie sa začína prejavovať už po 30. roku života. Ochabuje pokožka, ubúda aj svalová hmota, viac bolia kolená a z kostí ubúda vápnik... Preto sme sa opýtali priamo primárky laserovodermatologickej kliniky, ako a či sa dá starnutie kože spomaliť.

Čítať viac >>