--------------

Strie

Strie sú červené alebo ružové trhlinky v koži, ktoré časom blednú. Vznikajú vtedy, keď je koža v krátkom období nútená zväčšiť svoju plochu. Spojivové tkanivo, ktoré obsahuje elastické vlákna sa nedokáže prispôsobiť a je nahradené menej kvalitným tkanivom - striami. Elasticita kože je každému daná geneticky, preto aj vznik strií je u každého z nás individuálny.

chcem vedieť viac >>

Ochlpenie

Chĺpky na ľudskom tele plnili v dávnej minulosti dôležitú ochrannú funkciu pokožky pred vonkajšími vplyvmi. Z veľkej časti ju nahradil odev a dnes je ochlpenie skôr na príťaž a väčšina z nás by sa ho najradšej zbavila nadobro.

chcem vedieť viac >>

Pigmentové škvrny

Neohrozujú naše zdravie, napriek tomu sú veľmi častým dôvodom návštevy dermatológa. Pigmentové škvrny patria k najčastejším kozmetickým problémom. Nepekné hnedé fľaky sa objavujú v dôsledku nadmernej tvorby a ukladania kožného farbiva (melanínu) v pokožke. Na vznik tejto dermatologickej nedokonalosti, ktorá rozhodne nepridáva na sebavedomí, sú náchylnejšie ženy.

chcem vedieť viac >>

Nadmerné potenie, hyperhidróza

Nie je potenie ako potenie. Hyperhidrózou (nadmerným potením) trpia približne 3 % svetovej populácie. Príčin môže byť hneď niekoľko. Od chorôb ako je tuberkulóza, obezita, vysoký tlak, cez ochorenia štítnej žľazy až po menopauzu.

chcem vedieť viac >>

Rozšírené cievky na tvári a na nohách

Rozšírené cievky trápia mužov aj ženy a prichádzajú so zvyšujúcim sa vekom, približne okolo tridsiatky/štyridsiatky. Objaviť sa však môžu aj oveľa skôr, napríklad už počas puberty.

chcem vedieť viac >>

Póry

Čierne „bodky“ sa mnohí usilujú vytláčať doma pred zrkadlom napriek tomu, že na riziko možného zápalu upozorňujú rady všetkých dermatológov.

chcem vedieť viac >>

Problematická pleť a akné

Lesklá mastná pleť, červené fľaky a boľavé vyrážky znepríjemňujú každodenný život mnohým pacientom. Kvalitu pokožky vo všeobecnosti ovplyvňujú dedičné danosti a hormóny. Napríklad ženy v období tehotenstva majú často sklon k mastnej pleti. Je to výsledok pôsobenia hormonálnych zmien. Podobnú reakciu môžu pozorovať aj dámy, ktoré užívajú hormonálnu antikoncepciu. Nadmernú činnosť mazových žliaz môže vyvolávať aj stres alebo nesprávny výber kozmetických prípravkov.

chcem vedieť viac >>

Kožné výrastky

Kožné výrastky - fibrómy, sú drobné výrastky na koži, väčšinou na tenkej stopke. Po akné sú najrozšírenejším ochorením kože. Trápia mužov aj ženy v každom veku. Najčastejšie sa nachádzajú v oblasti viečok, krku, podpazušia, pod prsníkmi či v rozkroku. Môžu a nemusia obsahovať pigment melanín. Zvyčajne bývajú mnohopočetné, môžu sa však vyskytovať izolovane, kedy spravidla nadobúdajú väčší rozmer.

chcem vedieť viac >>

Materské znamienka

Môžu byť bodkami krásy, ale aj ložiskom nebezpečného ochorenia. Ľudská koža je posiata menším či väčším množstvom pigmentovaných a nepigmentovaných prejavov, ktoré majú pod vplyvom nadmerného UV žiarenia a iných faktorov tendenciu mutovať. Je preto nevyhnutné nechať tieto zmeny odborne sledovať. Vo všeobecnosti sa znamienka delia na nezhubné a zhubné nádory, ktoré sa dajú vo väčšine prípadov ľahko odstrániť. Avšak najzávažnejší melanómový zhubný nádor, malígny melanóm, ktorý spôsobuje orgánové a lymfatické metastázy, si vyžaduje okamžitú liečbu.

chcem vedieť viac >>

Celulitída

„Pomarančová koža“ nemá zľutovanie s Vami, nevidíme preto dôvod, prečo by ste Vy mali mať zľutovanie s ňou. Celulitídou trpí viac ako 85% najmä ženskej populácie. Skúsenosti s ňou majú moletnejšie dámy, ale nevyhýba sa dokonca ani modelkám.

chcem vedieť viac >>

Vrásky

Ukrývajú v sebe životné skúsenosti, starosti aj radosť. Vrásky sú súčasťou prirodzeného procesu starnutia a do značnej miery sú určené geneticky. Ich tvorba však môže byť podmienená aj vonkajšími faktormi. Medzi ne patrí slnečné žiarenie, fajčenie či dokonca spôsob, akým spíme. Tvorbu vrások, teda starnutie pokožky zapríčiňuje kombinácia niekoľkých faktorov: genetika, vonkajšie vplyvy a výrazy tváre.

chcem vedieť viac >>

Jazvy

Jazvy bývajú nepríjemnou spomienkou na bolestivé úrazy, popálenia či chirurgické zákroky. Aj v dospelosti nám vedia pripomenúť detské ovčie kiahne alebo silné akné z obdobia puberty. V niektorých prípadoch, napríklad u mužov, môžu byť paradoxne príťažlivými, väčšinou sa ich však pacienti túžia navždy zbaviť.

chcem vedieť viac >>

Kruhy pod očami

Kruhy pod očami nemusia byť dôkazom bohémskeho spôsobu života či každodenného stresu. Mohli ste ich zdediť. Od 30. roku života trápia viac ako 50% žien. Napriek tomu je ich odstránenie až siedme v poradí medzi estetickými ošetreniami. Prečo je to tak? Doteraz neexistoval produkt, ktorý by bol špeciálne určený na citlivú a jemnú oblasť okolia očí.

chcem vedieť viac >>