--------------

Blog - Tomar - kozmetika, starostlivosť o pleť, starostlivosť o telo, zdravie a krása

Čo potrebuje vaša pleť na jar?

Po chladnejších mesiacoch potrebuje pleť najmä poriadnu dávku hydratácie. Len tak si udrží sviežosť a pružnosť. Myslieť treba na to, že zimný mastnejší krém je vhodné vymeniť za jemnú emulziu, ktorá pokožku dokonale hydratuje a dodá jej vitamíny. Telo potrebuje doplniť aj vitamíny ako C, D a B komplex.

Zároveň treba myslieť na to, že s jarou prichádza aj prvé slniečko, ktoré je dosť silné, takže najlepšie je mať ochranný faktor priamo ako súčasť krému na pleť ale aj make-upu. UV faktor totiž chráni vašu tvár pred starnutím a poskytuje jej dokonalú ochranu pred škodlivým ultrafialovým žiarením počas celého dňa.

Vhodné je tiež používať sérum, ktoré obsahuje väčšie množstvo účinných látok ako napríklad kyselina hyalurónová. Pamätať treba aj na to, že ak používate sérum i krém, najprv sa na pleť nanáša sérum a až potom denný krém.Keďže je pleť po zime dehydrovaná a vysušená, treba jej dopriať aj starostlivosť navyše, ktorá jej dodá potrebnú energiu a ochranu. Jarnú starostlivosť je vhodné odštartovať jemným pílingom, ktorý predstavuje začiatok očistnej kúry pleti, potom môže prísť na rad výživná a hydratačná maska.

 

shutterstock 124301644 

 

Procedúry, ktoré je vhodné na jar podstúpiť

Mezorejuvenizácia – minimálne invazívna terapeutická procedúra určená na omladenie pokožky. Svojim omladzujúcim účinkom spevňuje a vypína pleť, eliminuje vrásky a jemné zlomy pokožky, farebne zjednocuje pleť, redukuje pigmentové fľaky a žilky na koži, sťahuje póry, zjemňuje akné i jazvičky a hĺbkovo hydratuje pokožku.

Oxygenoterapia – kyslíková kúra, aplikácia vysoko koncentrovaného kyslíka v kombinácii s účinnými sérami priamo na pokožku.

HYDRA 3Ha Hyaluronic Acid – hydratačný program s trojnásobným množstvom kyseliny hyalurónovej, ktorý dodá pleti viac ako + 71% hydratácie už po jednom ošetrení.

 

Domáca starostlivosť

Starostlivosť o pleť doma je rovnako dôležitá ako tá odborná. Základom by mal byť denný krém s ochranným UV faktorom alebo make-up s ochranným faktorom, balzám na pery na hydratáciu pier a rozhodne fľaša vody, pretože hydratovať treba nielen zvonka ale aj zvnútra. :)

 

beauty 1584709 1920