--------------

Blog - Tomar - kozmetika, starostlivosť o pleť, starostlivosť o telo, zdravie a krása

Šarmantne omladnite s Tomarom č. 4

Aj naša štvrtá výherkyňa Helena Mrázková (50) si užila starostlivosť o pleť ušitú na mieru od MUDr. Adriany Tomekovej.

 

Príbeh pani Helenky:

"Dobrý deň, mám 50 rokov a stále ma trápi akné i keď už nie až tak viditeľné ako keď som mala 15 rokov - pravidelne chodím na kozmetiku, ďalej sú to rozšírené póry a samozrejme už aj vrásky prirodzené k veku. Potešilo by ma vylepšenie, veď každá žena chce byť krásna......tak skúšam možno ako sa vraví "motyka vystrelí" a pani doktorka si vyberie práve mňa:-) P.S. ak si ma nevyberie tak prosím túto nepeknú fotku bez úprav spáľte, zoskartujte, zničte:-) katastrofa."

 

DERMATOLOGICKÝ PROBLÉM:

Pani Mrázková mala červenú a mierne opuchnutú pleť s početnými žilkami a hlbokými atrofickými jazvami najmä na lícach a brade. Celkový kožný reliéf bol poškodený. Na tvári boli benígne výrastky, v okolí nosa a úst, nad hornou perou a v medziobočí boli hlbšie vrásky. Pleť pôsobila nezdravým dojmom, bola podráždená a bol prítomný erytém a edém.

 

mrazkova pocas osetreni

 

POUŽITÉ OŠETRENIA: 

 • 3D fotorejuvenizácia na potlačenie začervenania, opuchu, odstránenie žiliek na tvári, omladenie pleti
 • LUX anti-ageing terapia na omladenie pokožky, redukciu hlbších vrások a jaziev
 • Frakčný CO2 laser na odstránenie kožných výrastkov
 • TEOSYAL Global Action na redukciu vrások nosa a úst
 • TEOSYAL RHA 2 na zjemnenie vrások do oblasti meziobočia a nad perou

Pleť je farebne zjednotená, bez erytému a edému, žilky na tvári sú výrazne zredukované, pleť má hladší kožný reliéf, jazvičky sú plytšie, vrásky sú jemnejšie. Pleť pôsobí zdravo, ošetrenia jej ubrali niekoľko rokov, teraz vyzerá oveľa mladšie!

 

3D FOTOREJUVENIZÁCIA

3D koncept fotorejuvenizácie je forma neinvazívnej fotorejuvenizácie s rozličnými svetelnými zdrojmi aplikovanými naraz počas jedného ošetrenia. Laserové lúče spôsobujú reaktiváciu fibroblastov a remodeláciu kolagénu. Výsledkom je pevná a pružná pokožka. Vrásky sa zredukujú, spevnia sa kontúry tváre a dochádza k farebnému zjednoteniu pleti, bieleniu tmavých pigmentových fľakov, odstráneniu cievok a k stiahnutiu rozšírených pórov.

Každá vrstva pokožky je považovaná za unikátnu časť, ktorá je liečená špecifickým svetelným zdrojom. V porovnaní s doteraz známou fotorejuvenizáciou, progresívnejšia 3D fotorejuvenizácia dosahuje oveľa hlbšie ošetrenie pokožky. 3D fotorejuvenizácia pozostáva z piatich ambulantných ošetrení v trojtýždňových intervaloch. Jedno ošetrenie tváre trvá do 20 minút. Terapia tváre, krku, prípadne dekoltu trvá asi 30 minút. Môžeme ju kombinovať s botulotoxínom, výplňovými implantátmi aj s rôznymi druhmi peelingov.

 

LUX ANTI-AGING TERAPIA

Vhodná je pre ženy a mužov, ktorí ešte neabsolvovali anti-agingové ošetrenie a túžia po mladom vzhľade, pružnej, pevnej, hladkej, farebne jednotnej pleti a po odstránení očných vrások, nosovo-ústnych rýh a vrások nad hornou perou. Vďaka neokolagenéze a neinvazivite je výsledný efekt veľmi prirodzený a vydrží niekoľko rokov. Potrebné je absolvovať 2 až 4 ošetrenia.

Ďalšie indikácie LUX Terapie:

 • Jemné, stredné a hlboké vrásky
 • Spevnenie a vypnutie pokožky
 • Melazma a Hyperpigmentácie
 • Strie
 • Jazvy: hypertrofické
 • atrofické
 • chirurgické
 • po akné

 

FRAKČNÝ CO2 LASER

Frakčné lasery majú schopnosť rozdeliť (frakcionovať) laserový lúč s vysokou energiou na menšie mikročasti a zanechať neporušenú štruktúru medzi jednotlivými časťami laserového lúča. Táto najnovšia technológia sa nazýva „Stamp Fractional Technology“ (tzv. razítkovanie). Laserový lúč počas zákroku odparí časť pokožky a prehrieva tkanivo hlboko pod povrchom. Na tomto mieste sa následne vytvorí nový pružný kolagén. Pokožka je hladšia, pružnejšia, farebne zjednotená a vrásky sú výrazne redukované.

Laserová energia je aplikovaná na 2 – 3% povrchu ošetrovanej plochy, čím sa výrazne znižujú vedľajšie účinky po zákroku a rekonvalescencia pacienta. Efekt menej invazívnej frakčnej fotorejuvenizácie sa dosahuje znížením energie. Naopak, efekt celotvárového invazívneho resurfacingu sa dosahuje základnou energiou s priamym zasiahnutím až 20% kože. To je spojené s jej silným opakovaným sekundárnym ireverzibilným poškodením. V tomto prípade sa predlžuje aj doba rekonvalescencie.

Menej rozsiahla jednorazová aplikácia a rýchlosť regenerácie pokožky umožňujú uskutočniť zákrok v krátkom časovom intervale (3 – 4 týždne).

Rekonvalescencia po frakčnej fotorejuvenizácii je 3 - 5 dní, erytém (začervenanie) 3 - 5 dní, edém (opuch) 2 - 3 dni.

Rekonvalescencia po mikrofrakčnom resurfacingu je 5 dní. K dosiahnutiu želaného výsledku sú potrebné 3 ošetrenia v 1 – 2 mesačných intervaloch. Počet opakovaní je závislý od stavu pokožky pred zákrokom.

Samotnému zákroku predchádza osobná konzultácia. Je tu tiež možnosť vyhotovenia fotodokumentácie. Zákrok trvá okolo 30 minút, je ambulantný.

 

Kontraindikácie:

 • Gravidita
 • Podozrenie na malígny nádor
 • Herpes simplex
 • Užívanie isotretinoinu (Roaccutane)
 • Sklon pokožky k tvorbe keloidov

 

TEOSYAL Global Action

TE­OSYAL ® Global Action PureSense sa používa pre vypĺňanie lineárnych tvárových vrások a záhybov. Je vytvorený na báze 100 % kyseliny hyalurónovej a jeho špecifikom je veľmi pomalé vstrebávanie. Produkt je schopný taktiež obnoviť kontúry tváre a vyplniť prepadliny v koži.

 

Využitie:

 • nosovoústne ryhy, vrásky okolo úst
 • oblasť glabella - nad koreňom nosa

 

TEOSYAL RHA 2

Dynamická výplň na báze kyseliny hyalurónovej sa vďaka inovatívnej technológii výroby dokonale prispôsobí každodennej mimike a pohybom vašej tváre. TEOSYAL RHA 2 vyhladzuje nosovo-ústne vrásky, vrásky na čele a lícach alebo vrásky okolo úst. Po aplikácii skoro vôbec neopúcha a takmer okamžite sa stáva súčasťou vašej kože. Pridané anestetikum – lidokaín pre maximálny komfort počas injektovania je pre radu TEOSYAL RHA samozrejmosťou.

 

premena 1 mrazkovapremena 2 mrazkovapremena 3 mrazkova