--------------

Blog - Tomar - kozmetika, starostlivosť o pleť, starostlivosť o telo, zdravie a krása

Šarmantne omladnite s Tomarom č. 3

Pozrite sa, ako MUDr. Adriana Tomeková pomohla našej tretej výherkyni Jane Nemcovej (68) odstrániť problémy s pleťou.

 

Príbeh pani Janky:

"Vážená pani doktorka Tomeková, reagujem na Vašu ponuku prihlásiť sa do súťaže o zákrok vďaka ktorému budem mat "krajšiu moju unavenú pleť ". Trápia ma ústne ryhy a "povädnutá" pleť a farebné pigmentové fľaky. Bola by som veľmi rada ak by ste vybrali práve mňa. Vopred Vám ďakujem."

 

DERMATOLOGICKÝ PROBLÉM:

Pani Nemcová/Zemiarová mala suchšiu, tenšiu pokožku s výraznejšími vráskami najmä na lícach, v oblasti nosa, úst a brady. Pod očami mala viditeľné kruhy, na lícach jemné žilky a seboroické keratózy na ľavom líci.

 

zemiarova pred a pocas osetrenia

 

POUŽITÉ OŠETRENIA:

 • 3D bunkový lifting na omladenie, odstránenie žiliek, podporu produkcie nového kolagénu
 • TEOSYAL RHA 1 aplikovaný do oblasti líc a brady
 • TEOSYAL RHA 3 do vrások mezi nosom a ústami a na podvihnutie ústnych kútikov
 • Frakčný CO2 laser na odstánenie seboroických keratóz na ľavom líci

Pleť je po ošetreniach výrazne pružnejšia, pevnejšia, farebne zjednotená, s krásnym prirodzeným leskom, vrásky sú výrazne zredukované, celkovo pôsobí mladším dojmom, veľmi prirodzene, oddýchnuto a sviežo.

 

3D BUNKOVÝ LIFTING

3D bunkový neinvazívny lifting je založený na výraznej rekonštrukcii buniek v pokožke a na zlepšení kvality kolagénových a elastických vlákien. Spúšťa neokolagenézu a obnovu fibroblastov, teda tvorí nové kolagénové bunky a zlepšuje elasticitu pokožky. Syntetické kmeňové bunky udržujú prirodzený lesk a pH pokožky, hydratujú ju, vyživujú a pomáhajú v obmene fibroblastov. Terapia je určená pre klientov v strednom a vyššom veku. Výsledkom je prirodzený a mladistvý vzhľad, ktorý sa spätne odráža na zdravom sebavedomí a duševnej harmónii. 3D bunkový lifting si nevyžaduje žiadnu rekonvalescenciu. Ošetrenie tváre trvá približne 30 minút. Je vhodný na omladenie tváre, krku, dekoltu aj rúk.

Terapiu môžete absolvovať počas celého roka. Odporúčané sú 4 ošetrenia v mesačných intervaloch. Efekt mladej a pevnej pokožky vydrží približne 2 roky.

Postup ošetrenia:

Do pokožky sa najskôr ultrazvukovou sonoforézou neinvazívne aplikujú kmeňové bunky. Potom ju pomocou infračerveného LUX lasera ošetríme a nakoniec použijeme intenzívne pulzné svetlo a diodové polarizované svetlo. Rozsah vlnových dĺžok aplikovaný do pokožky je dostatočne veľký na to, aby došlo k redukcii a zjemneniu vrások v okolí očí, úst, ku spevneniu kontúr tváre, farebnému zjednoteniu a vypnutiu pleti.

Pri 3D bunkovom liftingu využívame terapeutické účinky týchto lekárskych prístrojov a technológii:

 • Ultrazvuková sonoferéza (neinvazívna aplikácia syntetických kmeňových buniek do pokožky)
 • M22 intenzívne pulzné červené svetlo
 • LUX neinvazívny frakcionovaný laser
 • Diódové infračervené polarizované svetlo

 

TEOSYAL RHA 1

Produkt TEOSYAL RHA 1 je vhodný na ošetrenie jemných vrások okolo očí, kruhov pod očami, nerovností na tvári či vrások na krku a v dekolte. Má výnimočnú schopnosť natiahnuť sa a prispôsobiť sa akýmkoľvek pohybom tváre, čo je veľmi dôležité napríklad pri úsmeve alebo iných výrazoch, pri ktorých používate intenzívnu mimiku. TEOSYAL RHA dokonale vypĺňa vrásky a jemné záhyby nielen na vašej tvári, ale aj na krku či v dekolte. Jeho zloženie vám zaručí optimálnu hydratáciu pokožky a dlhotrvajúce zlepšenie jej elasticity. 

 

TEOSYAL RHA 3

Produkt TEOSYAL RHA 3 je skvelým bojovníkom proti všetkým hlbokým vráskam na tvári, ale vhodný je aj na dodanie výraznejšieho objemu perám. Pomáha odstrániť hlboké vrásky hnevu na čele či iné výrazné vrásky, ktoré vekom prichádzajú. Výsledok aplikácie je veľmi prirodzený, môžete sa mračiť, usmievať, vyjadrovať svoje pocity. Pridané anestetikum – lidokaín zabezpečuje takmer bezbolestné injektovanie. A to všetko s minimálnym opuchom  a maximálne prirodzene!

 

FRAKČNÝ CO2 LASER

Frakčné lasery majú schopnosť rozdeliť (frakcionovať) laserový lúč s vysokou energiou na menšie mikročasti a zanechať neporušenú štruktúru medzi jednotlivými časťami laserového lúča. Táto najnovšia technológia sa nazýva „Stamp Fractional Technology“ (tzv. razítkovanie). Laserový lúč počas zákroku odparí časť pokožky a prehrieva tkanivo hlboko pod povrchom. Na tomto mieste sa následne vytvorí nový pružný kolagén. Pokožka je hladšia, pružnejšia, farebne zjednotená a vrásky sú výrazne redukované.

Laserová energia je aplikovaná na 2 – 3% povrchu ošetrovanej plochy, čím sa výrazne znižujú vedľajšie účinky po zákroku a rekonvalescencia pacienta. Efekt menej invazívnej frakčnej fotorejuvenizácie sa dosahuje znížením energie. Naopak, efekt celotvárového invazívneho resurfacingu sa dosahuje základnou energiou s priamym zasiahnutím až 20% kože. To je spojené s jej silným opakovaným sekundárnym ireverzibilným poškodením. V tomto prípade sa predlžuje aj doba rekonvalescencie.

Menej rozsiahla jednorazová aplikácia a rýchlosť regenerácie pokožky umožňujú uskutočniť zákrok v krátkom časovom intervale (3 – 4 týždne). Rekonvalescencia po frakčnej fotorejuvenizácii je 3 -5 dní, erytém (začervenenie) 3 - 5 dní, edém (opuch) 2 - 3 dni. Rekonvalescencia po mikrofrakčnom resurfacingu je 5 dní. K dosiahnutiu želaného výsledku sú potrebné 3 ošetrenia v 1 – 2 mesačných intervaloch. Počet opakovaní je závislý od stavu pokožky pred zákrokom. Samotnému zákroku predchádza osobná konzultácia. Je tu tiež možnosť vyhotovenia fotodokumentácie. Zákrok trvá okolo 30 minút, je ambulantný.

Kontraindikácie:

 • Gravidita
 • Podozrenie na malígny nádor
 • Herpes simplex
 • Užívanie isotretinoinu (Roaccutane)
 • Sklon pokožky k tvorbe keloidov

 

zemiarova premena c. 3 1

zemiarova premena c. 3 2

zemiarova premena c. 3 3