--------------

Blog - Tomar - kozmetika, starostlivosť o pleť, starostlivosť o telo, zdravie a krása

Šarmantne omladnite s Tomarom č. 2

Z Novej Dubnice pochádza pani Marcela Matejičková (46), ktorá so Šarmom vyhrala omladnutie na klinike Tomar. MUDr. Adriana Tomeková jej ušila starostlivost na mieru.

 

Príbeh pani Marcely:

"Dobrý deň, chcela by som sa zapojiť do súťaže o premenu a omladenie. Mám 46 rokov a trápi ma na tvári asi všetko. Vrásky, kruhy pod očami, akné, rozšírené póry, pigmentové škvrny, ale to najhlavnejšie sú jazvy po ekzéme v detstve. Vždy som mala problémovú tvár ale tie jazvy sú asi najhoršie. Neboli až také viditeľné, ale vekom sa to zhoršuje. A vlastne to trápi okrem mňa aj moje dcéry, ktoré by chceli mať „krajšiu“ maminu. Toto je dôvod môjho zapojenia do súťaže. Chcela by som urobiť radosť nie len sebe, ale aj svojim dcéram."

 

DERMATOLOGICKÝ PROBLÉM:

Pani Matejíčková mala problematickú pleť s početnými stredne hlbokými atrofickými jazvami po akné a tmavo pigmentovanými fľakmi, rozšírené póry, mastnú pleť a nepeknú3 cm jazvu pri brade, ktorá sa tiahla od kútika úst nižšie. Pod očami mala výrazné kruhy, viditeľnú hlbšiu vrásku v oblasti medziobočia a stredne hlboké nosovoústne vrásky. Pleť bola problematická, farebne nejednotná s vráskami s poškodeným, nerovným kožným reliéfom.

 

matejickova predtym

 

POUŽITÉ OŠETRENIA:

 • Bunkový leserový peeling – ošetrenie aplikované na celú tvár je vhodné na redukciu jaziev na tvári, rozšírených pórov a hyperpigmentáciíí a na omladenie pokožky
 • Aplikovanie TEOSYAL Redensity II Eyes na redukciu kruhov pod očami
 • Aplikovanie Dynamickej výplne Teosyal RHA 2 do vrásky medzi obočím i do nosovoústnych vrások
 • Aplikovanie botulotoxínu Dysport do oblasti medziobočia na zjemnenie vrásky 
 • Ošetrenie LUX laserom – na zjemnenie 3 cm jazvy pri brade

 

Po zákrokoch je jej pleť omladená, svieža, so zredukovanými pigmentovými fľakmi, s hladším kožným reliéfom, vráska v medziobočí je vyrovnaná, kruhy pod očami sú jemnejšie, výrazne redukované, vrásky v oblasti nosa a úst sú jemnejšie a jazva na brade je tenšia, menej výrazná a mäkšia.

 

BUNKOVÝ LASEROVÝ PEELING

Omladzujúca procedúra, ktorá výrazne zlepšuje textúru pleti, regeneruje kožné bunky a omladzuje pokožku. Je určená pre všetky typy pleti, aj pre veľmi citlivú pokožku. Procedúra je založená na použití chemického peelingu, neinvazívneho frakcionovaného LUX lasera a diódového infračerveného svetla.

Bunkový laserový peeling regeneruje kožné bunky a celkovo tak omladzuje pokožku. Odstraňuje rozšírené póry, hyperpigmenácie, zlepšuje elasticitu pokožky, vyhladzuje povrchové jazvy, vrásky a zlepšuje textúru pleti. Zároveň pokožku hydratuje, rozjasňuje a farebne zjednocuje.

Ošetrenie trvá približne 20 minút a opakuje sa 5 krát v 3 až 4 týždňových intervaloch. Po terapii je ošetrená pokožka niekoľko minút jemne ružová. Ošetrenie je neinvazívne a dá sa absolvovať počas celého roka.

Bunkový laserový peeling je vhodný na tvár, krk, dekolt aj ruky. Po absolvovaní piatich ošetrení pokožka omladne o niekoľko rokov a vyzerá prirodzene a mladistvo.

 

TEOSYAL Redensity II Eyes

Procedúra je založená na aplikácii injektovateľného gélu na báze kyseliny hyalurónovej, ktorý je ako prvý na trhu špeciálne určený na ošetrenie jemnej a citlivej oblasti okolia očí. 

Aplikovaná látka je ľudskému organizmu prirodzená. Obsahuje výnimočné zloženie 3 v 1, kyselinu hyalurónovú, ktorá dodáva pokožke hydratáciu, elasticitu a pevnosť, dermo-reštrukturalizačný komplex látok (8 aminokyselín, 3 antioxidantov, 2 minerálov a vitamínu B6), ktoré obnovujú štruktúru pokožky a lidokaín. Gél bol vyvinutý na základe odborných znalostí oddelenia výskumu a vývoja TEOXANE Laboratories.

Zákrok je bezbolestný. Výsledky sú viditeľné okamžite po aplikácii a trvajú v priemere 12 mesiacov (podľa klinickej štúdie). V mieste aplikácie sa môže objaviť začervenanie a jemné modrinky, ktoré zjemňujeme prikladaním chladiaceho vankúšika po injektovaní.

Produkt nie je vhodný na tmavé pigmentové kruhy a príliš veľké vačky pod očami, ktoré si už vyžadujú chirurgický zákrok.

 

TEOSYAL RHA 2

Dynamická výplň na báze kyseliny hyalurónovej sa vďaka inovatívnej technológii výroby dokonale prispôsobí každodennej mimike a pohybom vašej tváre. TEOSYAL RHA 2 vyhladzuje nosovo-ústne vrásky, vrásky na čele a lícach alebo vrásky okolo úst. Po aplikácii skoro vôbec neopúcha a takmer okamžite sa stáva súčasťou vašej kože. Pridané anestetikum - lidokaín pre maximálny komfort počas injektovania je pre radu TEOSYAL RHA samozrejmosťou.

 

BOTULOTOXÍN

Aplikácia botulotoxínu (typ A) sa používa predovšetkým na odstránenie mimických vrások na tvári, krku a dekolte. Spôsobuje prechodné zablokovanie prenosu nervového vzruchu na svalové vlákno. Tým sa ošetrený sval prestáva kontrahovať. Zabraňuje sa ďalšej tvorbe a prehlbovaniu vrások a dochádza k vyhladeniu už existujúcich rýh na pokožke. 

Efekt je prechodný, preto nehrozí trvalé ochrnutie zasiahnutého svalu. Účinok po prvej aplikácii trvá priemerne 3-4 mesiace. Po opakovanej aplikácii sa pôsobenie predlžuje na 6-10 mesiacov. Je to však individuálne.

Botulotoxín odstraňuje:

 • Mimické (dynamické vrásky) na čele, pri koreni nosa a okolo očí, na krku, v oblasti dekoltu
 • Drobné asymetrie na tvári
 • Zvislé vrásky nad hornou perou
 • Nadmerné potenie podpazušia, dlaní a plôch nôh

 

LUX LASER - LUX terapia bez kmeňových buniek (Neinvazívny resurfacing)

Procedúra je vhodná pre ženy a mužov, ktorí ešte neabsolvovali anti-agingové ošetrenie a túžia po mladom vzhľade, pružnej, pevnej, hladkej, farebne jednotnej pleti a po odstránení očných vrások, nosovo-ústnych rýh a vrások nad hornou perou. Vďaka neokolagenéze a neinvazivite je výsledný efekt veľmi prirodzený a vydrží niekoľko rokov. Potrebné je absolvovať 2 až 4 ošetrenia.

Ďalšie indikácie LUX Terapie:

 • Jemné, stredné a hlboké vrásky
 • Spevnenie a vypnutie pokožky
 • Melazma a Hyperpigmentácie
 • Strie
 • Jazvy: hypertrofické
 • atrofické
 • chirurgické
 • po akné

 1 polovica

2 tretina

3 tretina