--------------

Blog - Tomar - kozmetika, starostlivosť o pleť, starostlivosť o telo, zdravie a krása

Exkluzívny rozhovor so Zorou Czoborovou

V exkluzívnom rozhovore nám Zora prezradila, prečo sa rozhodla absolvovať neinvazívny zákrok na nosovo-ústnych partiách, čo si myslí o omladzujúcich procedúrach ale aj to, s ktorými časťami svojho tela stále nie je úplne spokojná.

Naša najznámejšia fitneska a ambasádorka zdravého životného štýlu Zora Czoborová pravidelne organizuje Zora fit pobyty. Na jednom z nich MUDr. Adriana Tomeková prítomným dámam aj samotnej Zore Czoborovej aplikovala kyselinu hyalurónovú švajčiarskej značky Teosyal.

Aký je váš názor na invazívne a neinvazívne estetické zákroky?
Myslím si, že ženy by nemali čakať príliš dlho. Mnohé dámy odsúvajú omladzujúce procedúry a donekonečna sa uisťujú v tom, že ešte majú čas, že na niečo také ešte predsa nemajú vek. Naopak, ja si myslím, že po konzultácii s odborníkmi by sa predovšetkým neinvazívne zákroky mali riešiť v predstihu. Lebo práve takáto starostlivosť má v moci spomaliť starnutie a zabezpečiť, že pokožka je vyživená a vrásky sa netvoria.

Iné je, ak už vrásky máte. Je totiž oveľa zložitejšie riešiť to, ako ich z tváre odstrániť, ako to, ako im predchádzať. Istý čas som žila v Los Angeles, kde neustále pražilo slniečko a bola som veľmi prekvapená, že miestne ženy vôbec nemajú vrásky. Vplyvom slnečných lúčov sa totiž prirodzene tvoria vrásky okolo očí aj na čele. Preto som sa niekoľkokrát rozprávala v podstate s mladými dievčatami vo veku 25-30 rokov, ktoré mi potvrdili, že pravidelne podstupujú tieto neinvazívne zákroky práve kvôli tomu, že od malička sa pohybujú na slnku.

Mnohé moje klientky so mnou často konzultujú aj invazívne metódy skrášľovania. Ja osobne nie som proti a v istých konkrétnych prípadoch ich aj odporúčam. Tu je však situácia iná – na rozdiel od neinvazívnych metód, tu by som čakala na dosiahnutie istého veku a, samozrejme, dôležitá je konzultácia s lekárom. Ten potvrdí, resp. nepotvrdí, či je tvár na niečo také pripravená.

 zoraclanok

Keď som mala okolo 28 rokov, rozhodla som sa pre plastickú operáciu nosa. Nemala som, síce, škaredý tvar nosa, ale začala som veľa fotiť a pracovať v televízii, hlavne v zahraničí a mala som s tým vnútorný problém. Vždy som sa pred fotoaparátom alebo kamerou štylizovala do určitej polohy, pretože môj nos bol opticky väčší v porovnaní s fyziognómiou mojej tváre. A vtedy ešte neexistovali retuše J. Takže kým sme niečo nafotili, tak sme sa skutočne narobili. Keby som sa mala rozhodovať dnes, opäť by som to podstúpila. Myslím si, že každá žena, ktorá má nejaký vnútorný problém (ide len o ňu, nie o partnera alebo o to, čo si myslí okolie) a cíti, že ju niečo robí nešťastnou, mala by to riešiť. Niekedy sa totiž aj od maličkostí odvíja naša každodenná dobrá nálada a taká tá všeobecná spokojnosť.

Prečo ste sa rozhodli pre aplikáciu kyseliny hyalurónovej?
Som dlhoročná klientka MUDr. Adriany Tomekovej. S touto procedúrou mám skúsenosti a s jej výsledkami som veľmi spokojná. Výhoda tohto neinvazívneho zákroku je v tom, že sa pracuje s látkou, ktorá je telu prirodzená, nachádza sa v ľudskom organizme. Tým, že kolagén sa postupom veku stráca, vznikajú hlbšie vrásky a v nosovoústnych partiách sa tvoria zárezy, ktoré vie kyselina veľmi pekne vyplniť. Moja tvár teraz vyzerá mladistvejšie a čerstvejšie. Krásnym príkladom je výsledok aplikácie kyseliny hyalurónovej dámam, ktoré sa zúčastnili Zora fit pobytu. Tieto ženy nikdy neabsolvovali žiadny invazívny či neinvazívny zákrok. Na prvý pohľad sme na nich mohli vidieť obrovské rozdiely, v niektorých prípadoch to bolo omladenie až o 10 rokov!

Zora1

Myslíte si, že k „fit stavu ženy“ patrí aj krása pokožky?
Ku kultúre človeka neodmysliteľne patrí to, že sa o seba stará. V prvom rade by sa mal, samozrejme, každý starať o svoje zdravie. A hneď v druhom rade o svoje telo – postavu a tiež o pleť. Počas mojej dlhoročnej praxe som sa často stretávala s klientmi, ktorí mali dlhodobý problém s hmotnosťou a nadváhou, poctivo sme pracovali a po roku alebo po roku a pol sme sa dostali na želanú hmotnosť. Ale nejedna klientka mala nešťastnú postavu – klasickú hruškovitú – kde sme napríklad v páse mali už 56 cm, ale boky a stehná boli naozaj v takom stave, že som vedela, že cvičením už nedokážeme dať dole zvyšný tuk. V takých prípadoch vždy odporúčam konkrétnych kvalitných lekárov, s ktorými mám vlastné skúsenosti

Ako sa staráte o svoju pleť? Podeľte sa s nami o zopár tipov
Asi by som začala večerným rituálom. Vždy keď prídem domov, hoci aj poobede, a viem, že už nikam nepôjdem, hneď sa idem odlíčiť. Počas bežného dňa nepoužívam púder a make-up. Zvyknem si dávať len nejaký bronz na líčka, rúž na pery a namaľujem si oči. Ale aj keď mám na sebe len toto, hneď ako prídem domov, odlíčim sa, aby som pokožku zbytočne nezaťažovala. Pleť následne vyčistím kvalitným prípravkom, vytonizujem ju a nanesiem si na tvár krém alebo dennú masku. Pred spaním tvár opäť vyčistím, vytonizujem a nanesiem kvalitné krémy okolo očí. Veľmi rada mám séra a samozrejme nesmie chýbať nočný krém.

Ráno začína starostlivosť o pleť jej umytím v studenej vode a následným vytonizovaním. Každé ráno vypijem minimálne 3 dcl odstátej vody s citrónom, limetkou a omega-3 mastnou kyselinou. Musíme si uvedomiť, že tvár a pokožka ocení nielen to, čo pre ňu spravíte na povrchu, ale aj to, ako ju vyživíte zvnútra. Nezabúdam ani na doplnky výživy a vitamíny. Našim kostiam a telu celkovo, bohužiaľ, nestačí, čo prijíma z bežnej potravy. Špeciálne pre ženy, ktoré chcú, aby im elasticita pokožky vydržala čo najdlhšie, odporúčam siahnuť po kryštalickom kolagéne, preparáte na výživu kĺbov, väzív a šliach. Krvou sa dostáva do celého tela a podporuje aj kolagén v mezoderme.

Zora3

Existuje na Vašom tele časť, s ktorou nie ste spokojná, alebo ktorú by ste rada vylepšili?
Nepoznám ženu, ktorá by bola úplne spokojná so svojou postavou. Ja som vždy chcela mať postavu modelky. Ale narodila som sa ako športovec, ktorý má veľké ramená, útle boky a tým pádom opticky nemá pás. Vždy sa preto smejem, že som jeden z mála ľudí, ktorí chodia do fitka kvôli tomu, aby sa im zväčšil zadok. Takže ja by som určite chcela trošku väčšie oblé ženské boky a v porovnaní k tomu potom užší pás. Pretože aj keď pôsobím veľmi štíhlo (môj obvod pásu je cca 62-64 cm), napriek tomu boky mám asi 85 cm, takže mám trošku taký nepomer.

Obávate sa prejavov starnutia alebo staroby ako takej?
Staroby ako takej sa neobávam. Robím všetko preto, aby som vedela prežiť kvalitnú starobu. Aj mojim klientom vždy hovorím, že majú cvičiť hlavne preto, aby boli zdraví a aby vo vyššom veku neboli odkázaní na pomoc druhých ľudí. Predovšetkým, aby boli mobilní. Čo sa týka prejavov starnutia, tak ako mnohé ženy, aj ja stojím pred zrkadlom a už vidím, že aj na tom krku to nie je také, ako pred pár rokmi. Vieme, že všetci starneme, nik, bohužiaľ, nemladne a treba sa stým vyrovnať. Ale myslím si, že ženy okolo tej 50-tky majú za sebou také životné skúsenosti, že si plne uvedomujú, že v živote sú veci omnoho dôležitejšie než jedna-dve vrásky navyše. Ale, samozrejme, ak by som s tým mala mať nejaký vnútorný problém, určite sa v budúcnosti nebudem brániť tomu, že siahnem po neinvazívnom či invazívnom zákroku.