--------------

Blog - Tomar - kozmetika, starostlivosť o pleť, starostlivosť o telo, zdravie a krása

REFRESH PO LETE S TOMAR-om

Prechod z leta do jesene máva nostalgickú príchuť. Slnko však má aj svoje tienisté stránky. Pleť pod jeho vplyvom rýchlejšie starne, je vysušená, tvoria sa na nej vrásky, rozširujú a zanášajú sa póry.

Práve preto si na jeseň pokožka vyžaduje predovšetkým hĺbkovú očistu, hydratáciu, doplnenie dôležitých vitamínov a ďalších výživných látok. S TOMAR-om si môžete dopriať výdatný refresh v podobe ozdravujúcich a omladzujúcich procedúr, ktoré pleti dodajú stratenú rovnováhu a zároveň ju pripravia na rovnako náročné obdobie chladu.

RÁDIOMEZOLIFT

Svetová novinka – mezoterapia bez ihiel exluzívne iba v TOMAR-e!

Ošetrenie pozostáva z troch častí
* Ultrazvuková dermabrázia
* Ultrazvuková sonoforéza
* Rádiofrekvencia

Ultrazvukovou dermabráziou odstraňujeme z pokožky odumreté bunky a pripravíme ju na voľný prienik vitamínov alebo kmeňových buniek (podľa typu pleti a indikácií). Jemným vtláčaním vpravujeme pripravený roztok. Na záver aplikujeme rádiofrekvenciu, ktorá preniká do dermy. Po zákroku dochádza k denaturácii (stiahnutiu) kolagénu a k vypnutiu elastických vlákien. Keď sa tento proces opakuje viackrát, kolagénové vlákna sa remodelujú (novotvorba kolagénu), elastické vlákna sú vypnuté a vpravením vitamínov alebo kmeňových buniek do pokožky sa pleť revitalizuje. Je spevnená, vrásky zjemnené, získava zdravú farbu a jas. Po štyroch ošetreniach pleť výrazne omladne a prevencia tvorby vrások je zaručená. Rádiomezolift aplikujeme na tvár, krk, dekolt aj na dorzá rúk, kde sú najviditeľnejšie prejavy starnutia. Ošetrenie tváre trvá do 20 minút. Zákrok je neinvazívny, bezbolestný a vykonáva sa bez použitia ihiel. Pre želaný efekt je potrebné opakovať ho 4 krát v 3 - 4 týždňových intervaloch. Samotné ošetrenie je veľmi príjemné. Určené je pre ženy aj mužov.

radiomezolift

ENDERMOLIFT

Cosmecanique ® prirodzený face-lifting
Táto jedinečná technológia proti starnutiu nazývaná machanotransdukcia stimuluje prirodzené omladenie buniek (fibroblastov) a spevňuje jemnú pokožku tváre, krku a dekoltu. Hĺbkové pôsobenie v tkanive znova aktivuje produkciu kolagénu, elastínu a zaručí dlhotrvajúci anti-aging efekt. Pomáha pleti obnoviť jej pevnosť a elasticitu. Originálny a unikátny patent Lift M6® stimuluje a vypína pokožku, čím pomáha bojovať s príznakmi starnutia. Výsledky procedúry môžeme pozorovať už po prvom ošetrení. Po ďalších opakovaniach dochádza k maximálnemu efektu face-liftingu a prirodzenému odstráneniu všetkých nedostatkov. Kontúry tváre sú znova vymodelované a vrásky redukované.

Endermolift Tvare

OXYGENOTERAPIA so sérom podľa typu pleti

Táto kyslíková kúra je určená pre celkové ošetrenie pleti s okamžitým liftingovým efektom. Podstatou je aplikácia vysoko koncentrovaného kyslíka v kombinácii s účinnými sérami priamo na pokožku. Prístroj OXYS čerpá kyslík z okolitého vzduchu a vytvára jeho „čistý“ prúd s koncentráciou až 95%. Oxygenoterapia zvyšuje hladinu kyslíka v pokožke a stimuluje tak produkciu kolagénu a elastínu. Výsledkom je výrazná redukcia jemných vrások a detoxikácia pokožky. Podľa indikácií vykonávame ošetrenia s rôznymi sérami: proti pigmentovým škvrnám, proti starnutiu, pre citlivú a dehydrovanú pleť alebo napríklad sérum regulujúce mastnotu pleti. Efekt je viditeľný 48 hodín po ošetrení. Pleť je obnovená, vyhladená a rozžiarená.

Oxygenoterapia

KONTROLA MATERSKÝCH ZNAMIENOK

Po slnečných dňoch je v rámci prevencie veľmi dôležitá kontrola materských znamienok. Počas leta sa nám na tele môžu objaviť nové pigmentácie či nezhubné nádorčeky. V horšom prípade môže ísť o melanóm, ktorý je považovaný za jeden z najzhubnejších nádorov a kvôli rýchlemu metastázovaniu si ročne vyžiada tisícky životov. Vzniká buď z existujúceho znamienka alebo priamo zo zdravej kože. Veľmi rýchlo metastázuje a neušetrí žiadny orgán.

VYŠETRENIE ZNAMIENOK DERMATOSKOPOM
Diagnostika zhubného nádoru na koži patrí medzi komplikované lekárske úkony, ktoré by mali byť prenechané výhradne kvalifikovaným odborníkom. Preto vyšetrenie vykonáva dermatológ. Znamienko najskôr skontroluje voľným okom a následne špeciálnym zväčšujúcim prístrojom – dermatoskopom. Melanóm sa vyvinie zo znamienka, ktoré začalo meniť štruktúru a tvar, veľkosť, farbu, zostáva asymetrické, krváca a svrbí. Dermatoskop znamienko zväčší a osvetlí. Umožní sledovať zmeny typické pre zdravé alebo nepravidelné dysplastické znamienko, prípadne kožný nádor. Včasná diagnostika predchádza vzniku rozvinutých foriem kožných nádorov a môže zachrániť život!

Vesetrenie znamienok dermatoskopom3

Podozrivé znamienka – ako ich objavíme?
Veľkú úlohu v prevencii zohráva samovyšetrenie. Mali by sme vedieť, čo si treba všímať na koži a pri ktorých zmenách pigmentových škvŕn máme zvýšiť pozornosť. Rizikové sú najmä tmavé pigmentové znamienka. Aj drobná začínajúca trojmilimetrová čierna bodka môže byť nebezpečná. Treba si všimnúť, či znamienko nemení farbu, tvar a či nerastie. Nebezpečné je, keď nás už svrbí, páli, mokvá alebo krváca. V takýchto prípadoch by ste mali bezodkladne navštíviť lekára. Melanóm nebýva len čierny. Niekedy má tvar svetlej guľôčky alebo iného útvaru na koži.

Pravidlá ABCD melanómu

A – Asymetria: nebezpečné zhubné pigmentové škvrny majú nepravidelný tvar

B - Border (okraj) u zhubných je nepravidelný

C - Color (farba) v prípade zhubných možno pozorovať viacfarebné zmeny

D – Diameter (rozmer): malígne pigmentové škvrny sú väčšie ako 6 mm


Pomôžte nám šíriť osvetu o nebezpečných ochoreniach kože vyplnením dotazníka

bit.ly/znamienka


ĎAKUJEME